خانه / بیمه مسافرتی / بیمه نامه مسافرتی برای سفارت

بیمه نامه مسافرتی برای سفارت

بیمه نامه مسافرتی چیست؟

برای اطلاع از این که بیمه نامه مسافرتی چیست و چرا باید از آن استفاده کرد در این مطلب می توانید همراه ما باشید.اصل نیاز به بیمه نامه مسافرتی از این جا می آید که افراد در طول سفر ممکن است دچار حوادثی غیر مترقبه شوند و هزینه هایی به آن ها تحمیل شود.برای این که این هزینه ها کاهش یابد و یا افراد دچار مشکلات خاصی نشوند شرکت های بیمه اقدام به ارائه بیمه نامه های مسافرتی کردند.بیمه نامه های مسافرتی تا سقف مشخصی از هزینه های مسافر را تأمین می کنند و از آن ها در برابر این حوادث غیر مترقبه محافظت می کنند.

در سفرهای داخلی و خارجی ممکن است هر حادثه ای برای افراد پیش بیاید که این حوادث منجر به صرف هزینه های زیادی شوداگر مسافران قبل از آغاز سفر خود اقدام به خرید بیمه کنند می توانند با استفاده از خدمات آن به راحتی و با خیالی آسوده سفری رؤیایی را برای خود بسازند.

بسیاری از مردم به بیمه نامه مسافرتی تنها به عنوان هزینه ای اضافه نگاه می کنند در صورتی که در صورت بروز حادثه اهمیت این بیمه ها تازه مشخص می شود.

بیمه نامه مسافرتی

چه موقع باید از بیمه نامه مسافرتی استفاده کرد؟

بیمه مسافرتی انواع مختلفی دارد که افراد می توانند با استفاده از آن ها سفری آسوده را داشته باشند و از سفر خود لذت ببرند.قبل از آغاز سفر خود باید با ارائه مدارکی به شرکت های معتبر بیمه و یا شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری ماکان سیر آسمان در پشتیبانی سایت رزرو هتل اقدام به خرید بیمه مسافرتی خود نمایید.

البته یکی از الزامات اخذ بیمه نامه مسافرتی هنگام مراجعه به سفارت جهت اخذ ویزای شینگن می باشد. کلیه متقاضیان باید برگه ای به نام بیمه نامه مسافرتی با مهر و سربرگ شرکت بیمه ارائه دهند.

چرا باید از بیمه نامه مسافرتی استفاده کرد؟

برای پاسخ به این سؤالات تنها کافی است تا خود را در شرایط زیر تصور کنید و شاید در این شرایط متوجه ارزش بیمه نامه مسافرتی شوید.

 • تصور کنید که چمدان خود را آماده کرده اید و منتظرید تا به فرودگاه رفته و سفر خود را آغاز کنید، اما به دلیل برودت هوا پرواز شما کنسل می شود.
 • حین سفر داروهای مهم و اساسی خود را همراه با کیفتان گم می کنید در حالی که به آن ها نیاز دارید.
 • به دلیل فوت و یا بیماری یکی از بستگان به اجبار باید کشور مقصد را ترک کنید.
 • شما با سارقی و به رو می شوید که مدارک و کیف پول شما را با خود می برد.
 • در فرودگاه چمدان خود را گم می کنید و به دنبال وسایل خود هستید.

در این شرایط چه کسی باید هزینه های شما را در کشور مقصد بپردازد و یا دست شما را بگیرد؟ چگونه از پس این هزینه ها برمی‌آیید؟با مدارک مفقودی خود چه کنید؟ آیا کسی هست تا خسارت داروهای گم شده و کیف مسروقه شما را بپردازد؟ پاسخ همه این ها پیش ماست.

بله تمام این خسارت ها با بیمه نامه مسافرتی جبران می شود. در واقع شما با پرداخت هزینه ای اندک از پرداخت هزینه ای بسیار بیشتر جلوگیری می کنید.

انواع بیمه نامه مسافرتی چیست؟

بیمه نامه ها به دو دسته اصلی تقسیم می شوند که هر کدام شامل چند بخش می باشد. بیمه نامه های داخلی و بیمه نامه های خارجی دسته بندی اصلی می باشند.بیمه سفرهای تفریحی، بیمه سفر تجاری، بیمه سفر زیارتی، بیمه سفر دانشجویی، بیمه سفر ورزشی، بیمه سفرهای بلند مدت همگی از جمله انواع بیمه می باشند.

بیمه نامه مسافرتی چه مواردی را پوشش می دهد؟

 1. بیمه نامه تا سقف سی هزار یورو از تمامی هزینه‌های اشخاص را پوشش می دهد که این هزینه‌ها شامل موارد زیر هست.
 2. درصورتی‌که مشخص شود سو استفاده کرده‌اید و قصدتان استفاده صحیح از بیمه نبوده، شما موظف هستید طی قرارداد و قانون به بیمه خسارت بدهید.
 3. درصورتی‌که حادثه‌ای مثل تصادف یا بیماری خاص برای شخص پیش بیاید، شرکت بیمه موظف است شخص را به کشور بازگرداند.
 4. اگر در شرایطی اضطراری شخص بیمه‌شده در بیمارستان بستری شود و تا ده روز طول بکشد، بیمه هزینه اقامت و رفت‌وبرگشت یکی از اعضای خانواده وی را به محل بستری شدن شخص پرداخت می‌کند.
 5. در صورت مفقود شدن و یا به سرقت رفتن مدارک شناسایی شخص بیمه‌شده تحت پوشش است. در این صورت شرکت بیمه تا سقف مشخصی هزینه‌های مربوط به صدور المثنی را پرداخت می‌کند.
 6. در صورت مفقودی داروهای شخص بیمه‌شده، شرکت هزینه ارسال داروهای وی را پرداخت می‌کند حتی اگر این داروها قبل از سفر تجویزشده باشند.
 7. اگر بار شخص بیمه‌شده تا بیست‌ویک روز پیدا نشود به ازای هر کیلو بار مبلغ 20 یورو به شخص بیمه‌شده پرداخت می‌شود. نکته مهم این است که این پرداخت برای هر مقصدی به‌جز ایران در نظر گرفته می‌شود.
 8. با توجه به مدت‌زمانی که پرواز شما دچار تأخیر شود، بیمه تا سقفی مشخص هزینه‌ای برای شما واریز می‌شود.
 9. در صورت فوت یا بستری شدن والدین، کودکان به کشور بازگردانده می‌شوند.
 10. در صورتی که 12 ساعت از تحویل بار شخص بیمه شده بگذرد، و چمدان ها تحویل داده نشود البته به جز کشور ایران، هزینه ای تا سقف 250 یورو پرداخت خواهد شد.
 11. شخص بیمه شده می تواند مبلغی را به امانت در اختیار شرکت بیمه بدهد تا در صورت نیاز شرکت بیمه آن مبلغ را به کشور مقصد برای شخص بیمه شده حواله کند.

دیگر موارد تحت پوشش بیمه چیست؟

 • هزینه ها دارای سقف مشخصی هستند و شخص بیمه شده در صورت بروز دندان درد، عفونت دندان و حتی کشیدن آن می تواند از بیمه البته با درصد فرانشیز استفاده کند.
 • در صورتی که شخص دچار حادثه و یا بیماری شود و به بیمارستان منتقل گردد، بیمه هزینه ی پزشکی و بستری شدن شخص بیمه شده را پرداخت خواهد کرد.
 • در صورتی که یکی از اقوام گاهی تا درجه دو فوت کنند و شخص بیمه شده نتواند هزینه برگشت خود را پرداخت کند، بیمه هزینه های وی را پرداخت خواهد کرد.
 • اگر شخص بیمه شده فوت کند و یا بستری وی بیش از ده روز طول بکشد، یکی از همراهان درجه یک وی می‌تواند با هزینه بیمه به وطن بازگردد.
 • مراسم خاک‌سپاری و ترحیم جز بیمه محسوب نمی شود و بیمه تنها جسد شخص فوت شده را به کشور باز می‌گرداند.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

وقت سفارت و ویزای شینگن فوری و عادی

وقت سفارت چیست؟ در این مطلب قصد داریم تا درباره وقت سفارت و چگونگی اخذ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *